Wycieczka do Ruminnii 7 dni - Transylwania i Bukareszt

DSC_2008DSC_1517DSC_1879DSC_1884


Zapraszamy do skorzystania z potwierdzonej wycieczki do Rumunii. W ciągu 7 dni zobaczycie Państwo najciekawsze zakątki tego kraju. Podana cena ze wstępami i dwoma posiłkami dziennie. Hotele ***

termin dni  typ oferty kod wycieczki cena od osoby rezerwacja


od:25.08.2015 do:31.08.2015 7 promocja 01-RUM 2000 PLN 1900 PLN rezerwacja wycieczki

Termin potwierdzony!!! Bilety wstępów w cenie!!!

Program

Wycieczka do Ruminnii 7 dni - Transylwania i Bukareszt


Trasa przejazdu:Oradea - Cluj Napoca (1) – Tudra – Sigishoara (1) - Braszów - Bran (1) – Sinai - Bukareszt (1) – Sibiu (1) – Alba Iulia – Oradea (1)
Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, tydzień, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka dziewięciodniowa
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 (25.08)


Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Rumunii do Oradei w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta Oradea, zobaczymy m.in: barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa – obecnie muzeum, Kościół Księżycowy, ulicę republiki, przy której znajduję się dużo budynków w stylu Art Nouveau.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do miasta Cluj Napoca.


Dzień 2 (26.08)

Śniadanie, zwiedzanie miasta Cluj, jednej ze stolic Transylwanii. Zobaczymy tu dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała, domem rodzinnym i pomnikiem Króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze od niego rumuńskie centrum miasta z Katedrą Prawosławną, siedzibą patriarchy i Teatrem Narodowym.

Wizyta w kopalni soli Turda, jednej z najstarszych w Rumunii, obecnie przerobionej na atrakcję turystyczną. W kopalni możliwość przejażdżki łódkami lub jedynym w Europie podziemnym diabelskim młynem (atrakcje wewnątrz kopalni płatne osobno).

Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Sighisoara.


Dzień 3 (27.08)


Śniadanie, Zwiedzanie Sighisoary (rum. Sighișoara), miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, cała średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu Muzeum Broni i Muzeum Tortur, dom urodzenia Draculi.

Zwiedzanie Braszowa, gdzie zobaczymy Czarny Kościół – pierwotnie najdalej na wschód Europy wysuniętą katolicką katedrę, obecnie kościół ewangelicki oraz wiele innych zabytków takich jak: Ratusz, Czarna i Biała Wieża, Stara Synagoga itp.

Wizyta w Bran, gdzie odwiedzimy zamek słynny jako zamek Draculi.

Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w pobliżu zamku.


Dzień 4 (28.08)


Śniadanie, przejazd i Zwiedzanie Sinaii - zobaczymy letnią rezydencje rumuńskiej rodziny królewskiej: nowoczesny pałac zbudowany pod koniec 19 wieku przez królów z prusko-niemieckiej rodziny von Hohenzollern Singmaringen, zabytkowy klasztor z XVII wieku.

Następnie udajemy się do Bukaresztu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 5 (29.08)


Śniadanie, zwiedzanie Bukaresztu, stolicy Rumunii, gdzie będziemy mogli zobaczyć m.in.: Dom Prasy, bulwar Kisselefa, Łuk Triumfalny, place: Zwycięstwa, Rewolucji, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie (siedziba filharmonii), Pałac Cotroceni (siedziba prezydenta), a także stare ulice m.in. Lipscani. Wizyta w Pałacu Parlamentu (drugim co do wielkości budynku administracyjnym na świecie. Przejazd w kierunku Sibiu, po drodze krótki postój w klasztorze Cozia, najstarszym i jednym z najpiękniejszych klasztorów Wołoszczyzny.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Sibiu.


Dzień 6 (30.08)


Śniadanie, Zwiedzanie Sybina (rum. Sibiu) - spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić), muzeum Brukenthal.

Wizyta w Alba Iulia – jednym z najważniejszych miast w Transylwanii, w którym podpisano traktat jednoczący tą krainę z resztą Rumunii. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – cytadela Alba Karolina z Katedrami Prawosławną i Katolicką, salą zjednoczenia, pałacem wojewodów i wieloma innymi zabytkami.

Następnie udajemy się ponownie do Oradei na ostatni nocleg na terenie Rumunii.


Dzień 7 (31.08)


Śniadanie, po śniadaniu powrót do Polski przez Węgry i Słowację. Na trasie obiad. Powrót do polski w godzinach wieczornych i nocnych.


UWAGI:
  • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
CENA ZAWIERA:
  • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
  • 6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji, 1 obiad
  • program turystyczny
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie
  • bilety wstępu w cenie!!!
CENA NIE ZAWIERA:

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.


CENNIK
termindnityp ofertykod wycieczkicena od osobyrezerwacja
Na czerwono termin potwierdzony!!!
od:25.08.2015 do:31.08.20157promocja01-RUM2000 PLN 1900 PLNrezerwacja wycieczki
  -  Emilia
Rozmowa GG Rozmowa SKYPE -  Adam

mob. +48 537 384 830

tel. +48 87 307 00 60

fax. +48 87 737 15 13wycieczki na Litwę