Dzień 1 : Polska – Tatabanya (Węgry)
Dojazd na Węgry. To niewielkie środkowoeuropejskie państwo kryje w sobie wiele atrakcji: liczne zamki świadczące o bogatej historii kraju, źródła termalne w niemal każdym mieście oraz rozległą Pusztę.
Dzień 2 : Tatabanya – Oradea – Bazna
Przyjeżdżamy na rumuńsko-węgierską granicę w Bors. Tu dołącza przewodnik. Jedziemy do Klużu, gdzie zwiedzamy najważniejsze zabytki. Wieczorem udajemy się do miejscowości Bazna.
Dzień 3 : Bazna – Sighisoara – Braszów – Predeal
Rano udajemy się do Sighisoary, która jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym urodził się hrabia Drakula. Po południu wizyta w Braszowie. Zwiedzamy stare miasto: stylowe późnośredniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół oraz średniowieczne mury miejskie. Następnie udajemy się do Predeal.
Dzień 4 : Predeal – Slobozia – Konstanca – Mamaia
Jedziemy do Konstancy przez Ploiesti i Slobozię. W dawnym starożytnym mieście Tomis zwiedzamy Muzeum Archeologiczne oraz Katedrę Św. Piotra i Pawła. Spacer do Kasyno. Potem udajemy się do hotelu w Mamai.
Dzień 5 : Mamaia – Tulcza - Mamaia
Rano udajemy się do Tulczy, nazywanej „bramą Delty Dunaju”. Można stąd rozpocząć zwiedzanie unikatowego przyrodniczego „raju”, jakim jest Delta Dunaju. Udajemy się na wycieczkę statkiem przez główny kanał Sulina do bocznych odgałęzień Delty. Płyniemy do Mili 36 i jeziora Nebun – jednego z obszarów objętych ochroną. Obiad na pokładzie.
Dzień 6 : Konstanca/Mamaia (dzień odpoczynku dla kierowców)
Czas wolny na plaży.
Dzień 7 : Konstanca/Mamaia – Bukareszt
Rano przejazd do stolicy. Zwiedzamy Cerkiew Patriarchy, siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Następnie udajemy się do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie możemy zobaczyć kolekcję budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym w restauracji Pescarus.
Dzień 8 : Bukareszt – Sybin
Rano jedziemy w kierunku północnym. Po drodze zatrzymamy sie w najstarszym klasztorze w Rumunii – w Monasterze Cozia. Kontynuujemy przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę między Transylwanią a Wołoszczyzną. Po południu zwiedzamy Sybin. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, most kłamców to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Zwiedzimy także Kościół Ewangelicki.
Dzień 9 : Sybin – Węgry
Dziś wyjeżdżamy z Rumunii. Jedziemy przez Sebes, gdzie odwiedzimy Kościół Ewangelicki, Devę i Arad na Węgry.
Dzień 10 : Węgry - Polska Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. W zależności z jakiego regionu jest grupa zwiedzanie ustalonych atrakcji na trasie przejazdu.
|