Transylwania samolotem 8 dni

DSC_1430DSC_1944DSC_1858DSC_1796

Program

Transylwania  8 dni

Trasa przejazdu:

Bukareszt  –  Predeal (1) - Gheorgheni (1) - Sovata - Bistrita - Viseu (2) - Beclean - Ludus - Banza (1) - Biertan - Sighisoara - Banza (1) - Sybin -  Bukareszt (1) 

Transport:Samolot
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, wycieczka lotnicza
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***/****
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 : Polska – Bukareszt – Predeal

Przylot na lotnisko w Bukareszcie, gdzie dołącza przewodnik. Przejazd w Karpaty Południowe. Zwiedzamy winnicę w Azuga w dolinie Prahovy i degustujemy różnorodne wina. Produkuje się tu także szampana.

 

Dzień 2 : Predeal – Gheorgheni

Rano zwiedzamy zamek Drakuli w Bran. Zamek wzniesiony w XIV w. służył mieszkańcom Braszowa do obrony przed Turkami. Następnie jedziemy do Braszowa. Tu zwiedzamy najważniejsze atrakcje: Czarny Kościół i ratusz. Po południu podziwiamy kościół warowny w Herman. Następnie przejeżdżamy z Karpat na Seklerszczyznę.

Dzień 3 : Gheorgheni – Sovata – Bistrita – Viseu

Rano przejeżdżamy przez przełęcz Bucin do Sovaty,  miejscowości słynącej ze słonych wód; spacerujemy wokół Jeziora Niedźwiedziego. Następnie przez Rhegin udajemy się do miasta Bistrita. Zwiedzamy starówkę w tym dawnym saskim mieście handlowym: stare kupieckie domy oraz Kościół Ewangelicki. Z Bystrzycy jedziemy w Maramuresz.

Dzień 4 : Viseu

Dziś czeka nas wycieczka zabytkową kolejką leśną, jedyną zachowaną w Rumunii. Kolejka wąskotorowa (760 mm)  wyrusza z Viseu de Sus i pokonuje rozległy dziki teren wzdłuż granicy. Trasa rozpoczyna się przy tartaku i stopniowo wznosząc się na długości 43 km kończy się w miejscowości Comanu przy granicy z Ukrainą.

Dzień 5 : Viseu – Beclean – Ludus - Bazna

Dziś rano zwiedzamy Maramuresz. Region ten słynie z artystycznych wyrobów z drewna i archtektury drewnianej. Przejeżdżamy przez kilka wsi, np.: Dragomiresti i Bogdan Voda, gdzie zwiedzamy drewnianą cerkiew. Powrót do Transylwani przez Beclean i Ludus.

Dzień 6 : Bazna – Biertan – Sighisoara – Bazna

Dzisiejszy dzień jest poświęcony kulturze Sasów siedmiogrodzkich. W Biertan zwiedzamy saski kościół warowny. Potem jedziemy do Sighisoary, najpiękniejszego i najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, dom narodzin hrabiego Drakuli oraz Wieżę Zegarową. Po południu przejazd bryczką do kościoła warownego w miejscowości Boiana.

Dzień 7 :Bazna – Sybin – Bukareszt

Rano jedziemy do Sybina i stąd tramwajem udajemy się do Rasinari. Następnie zwiedzamy miasto Sybin: Mały i Duży Rynek, Pałac  Bruckenthal, Most Kłamców oraz Kościół Ewangelicki. Po południu przejazd do Bukaresztu i kolacja z programem folklorystycznym w restauracji Pescarus.

Dzień 8 : Bukareszt - Polska

Dziś poznajemy stolicę. Zwiedzamy Cerkiew Patriarchy (siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej) oraz Pałac Parlament – drugi pod względem wielkości budynek na świecie. Następnie udajemy się do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie zgromadzone zostały domy z całego terytorium Rumunii. Przejazd na lotnisko, pożegnanie z przewodnikiem i lot powrotny.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
CENA ZAWIERA:
 • przelot Warszawa - Bukareszt - Warszawa
 • transport autokarem
 • 7 noclegów w hotelach***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 7 śniadań  i 7  obiadokolacji (w tym 1 uroczysta)
 • wycieczka kolejką leśną, przejazd bryczką
 • program folklorystyczny
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie.
CENA NIE ZAWIERA:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 40 EUR
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.
  -  Emilia
Rozmowa GG Rozmowa SKYPE -  Adam

mob. +48 537 384 830

tel. +48 87 307 00 60

fax. +48 87 737 15 13wycieczki na Litwę