Klasztory w Mołdawii i Transylwanii 10 dni

DSC_2008DSC_1764DSC_1517DSC_1984

Program

Klasztory w Mołdawii i Transylwanii 10 dni

Trasa przejazdu:

Węgry (1) – Satu Mare(1) - Sapanta - Radauti(2) -  Targu Mures - Banza(1) - Biertan - Sighisoara - Banza(1) - Medias - Sybin - Banza(1) - Kluż - Oradea(1)  -  Węgry (1)

Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, tydzień, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka ośmiodniowa
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***/****
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 : Polska – Węgry

Dojazd na Węgry. To niewielkie środkowoeuropejskie państwo kryje w sobie  wiele atrakcji: liczne zamki świadczące o bogatej historii kraju, źródła termalne w niemal każdym mieście oraz bezkresną Pusztę.

Dzień 2 : Tatabanya – Satu Mare

Przyjazd na granicę rumuńsko-węgierską w Petea i przejazd do Satu Mare. Przed kolacją spacer po mieście Swabia.

Dzień 3 : Satu Mare – Sapanta – Radauti

Po śniadaniu jedziemy do wschodniej części Maramureszu, regionu związanego z licznymi zwyczajami i legendami. Udajemy się do miescowości Sapanta, znanej z „Wesołego Cmentarza” i kolorowo malowanych drewnianych krzyży nagrobnych. Zwiedzamy drewnianą cerkiew w Bogdan Voda.  Po południu jedziemy do Monasteru Sucevita.

Dzień 4 : objazd klasztorów

Dziś zwiedzamy klasztory mołdawskie. Rano odwiedzimy klasztor w Radauti oraz Monaster Bogdana – „bazylikę bez wieży” z nagrobkiem księcia mołdawskiego. Najstarszy klasztor na Bukowinie, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, zafascynuje każdego zwiedzającego kolorowymi freskami i malowidłami. Następnie zwiedzamy klasztory w miejscowościach Moldovita, Voronet i Humor.

Dzień 5 : Radauti – Targu Mures - Bazna

Opuszczamy Mołdawię i przez przełęcz Tihuta wjeżdżamy do Transylwanii. Krótki postój w Bistricy – dawnym kupieckim mieście Sasów. Zwiedzamy tu Kościół Ewangelicki. Potem udajemy się przez Reghin do Targu Mures. W trakcie spaceru po mieście odwiedzimy Pałac Kultury i największą cerkiew w Transylwanii. Późnym popołudniem wracamy do Bazna.

Dzień 6 : Bazna – Biertan – Sighisoara – Bazna

Dzień ten poświęcamy kulturze Sasów siedmiogrodzkich. Najpierw udajemy się do największego saskiego kościoła warownego w Biertan. Następnie jedziemy do Sighisoary – najlepiej zachowanego i najpiękniejszego średniowiecznego miasta w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, dom narodzin hrabiego Drakuli oraz Wieżę Zegarową. Po południu wycieczka bryczką przez okoliczne wsie do kościoła warownego w Boian.

Dzień 7 : Bazna – Medias – Sybin – Bazna

Po drodze do Sybina zwiedzamy kościół Św. Małgorzaty w Medias. Po południu zwiedzimy najważniejsze zabytki Sybina, największego miasta w Transylwanii, które odgrywało i odgrywa do dziś ważną rolę polityczną i ekonomiczną. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal czy Most Kłamców to tylko wybrane zabytki, które wpływają na niepowtarzalny obraz i charakter miasta. Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym.

Dzień 8 : Bazna – Kluż  – Oradea

Dziś odwiedzimy Kluż (Cluj Napoca) – zwiedzamy najważniejsze atrakcje. Po obiedzie powrót do Oradea. Spacer po mieście przed kolacją.

Dzień 9 : Oradea – Budapeszt –Węgry

Dziś żegnamy się z przewodnikiem i jedziemy na nocleg na Węgry. Na trasie zwiedzanie Budapesztu.

Dzień 12 : Węgry - Polska

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. W zależności z jakiego regionu jest grupa zwiedzanie ustalonych atrakcji na trasie przejazdu.


UWAGI:
  • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
CENA ZAWIERA:
  • przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd, barek , wc),
  • 9 noclegów w hotelach***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • 9 śniadań  i 9  obiadokolacji (w tym 1 uroczysta)
  • przejażdżka bryczką
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie.
CENA NIE ZAWIERA:
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 35 EUR
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.
  -  Emilia
Rozmowa GG Rozmowa SKYPE -  Adam

mob. +48 537 384 830

tel. +48 87 307 00 60

fax. +48 87 737 15 13wycieczki na Litwę