Wycieczka po wielkiej Rumunii 12 dni

DSC_1889DSC_1954DSC_1884DSC_1952

Program

Wycieczka po wielkiej Rumunii 12 dni

Trasa przejazdu:

Węgry (1) – Satu Mare(1) - Sapanta - Radauti(2) - Targu Mures - Banza(1) - Sighisoara - Braszów - Presdeal(1) - Tulcza(2) - Delta Dunaju - Konstanca - Bukareszt(1) - Sybin(1) -  Węgry (1)

Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, tydzień, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka ośmiodniowa
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***/****
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 : Polska – Tatabanya (Węgry)

Dojazd na Węgry. To niewielkie środkowoeuropejskie państwo kryje w sobie  wiele atrakcji: liczne zamki świadczące o bogatej historii kraju, źródła termalne w niemal każdym mieście oraz bezkresną Pusztę.

Dzień 2 : Tatabanya – Satu Mare

Przyjeżdżamy na granicę rumuńsko-węgierską w Petea i dalej jedziemy do Satu Mare. Przed kolacją spacer po mieście Swabia.

Dzień 3 : Satu Mare – Sapanta – Radauti

Po śniadaniu jedziemy przez wschodnią części regionu Maramuresz. Udajemy się do miescowości Sapanta, znanej z „Wesołego Cmentarza” i kolorowo malowanych drewnianych krzyży nagrobnych. Dalej trasa wiedzie przez dolinę Izy. Zwiedzamy drewnianą cerkiew w Bogdan Voda.  Po południu jedziemy do Monasteru Sucevita.

Dzień 4 : zwiedzanie klasztorów

Dziś zwiedzamy klasztory mołdawskie. Rano odwiedzimy Monaster w Radauti oraz  Monaster Bogdana. Najstarszy klasztor na Bukowinie został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Barwne freski i malowidła zafascynują każdego zwiedzającego. Potem zwiedzamy klasztory w miejscowościach Moldovita, Voronet i Humor.

Dzień 5 : Radauti – Targu Mures - Bazna

Opuszczamy Mołdawię i przez przełęcz Tihuta wjeżdżamy do Transylwanii. Krótki postój w dawnym kupieckim mieście Sasów – Bistricy . Zwiedzamy tu Kościół Ewangelicki. Potem jedziemy przez Reghin do Targu Mures. W trakcie spaceru po mieście odwiedzimy Pałac Kultury i największą cerkiew w Transylwanii. Późnym popołudniem wracamy do Bazna. Stąd przejażdżka bryczką  do kościoła obronnego w Boian.

Dzień 6 : Bazna – Sighisoara – Braszów – Predeal

Rano udajemy się do Sighisoary, która jest najładniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym przyszedł na świat hrabia Drakula. Po południu wizyta w Braszowie. Zwiedzamy stare miasto: średniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół. Następnie jedziemy do miejscowości Predeal.

Dzień  7 : Predeal –Tulcza

Rano przejazd do Tulczy – przez Ploiesti, Urziceni i most w Harsovej osiągamy „bramę Delty Dunaju” – Tulczę. Znajduje się tu Muzeum Delty Dunaju, w którym zapoznamy się z krajobrazem Delty.

Dzień 8 : Delta Dunaju

Rano wycieczka łodzią. Opuszczamy port w Tulczy, płyniemy głównym kanałem Sulina i osiągamy mniejsze gałęzie delty. Docieramy do Mili 36 i jeziora Nebun, jednego z chronionych obszarów. Dajmy się oczarować temu miejscu i jego nietkniętej faunie i florze. Obiad na pokładzie.

Dzień 9 : Tulcea – Konstanca – Bukareszt

Rano wycieczka do Konstancy. W historycznym mieście Tomis zwiedzamy Muzeum Archeologiczne, Katedrę Św. Piotra i Pawła. Popołudnie spędzamy w stolicy. Zwiedzamy tu Cerkiew Patriarchy, siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej i Muzeum Wsi. Przystaniemy na zdjęcia przed Pałacem Parlamentu, drugim co do wielkości budynkiem na świecie. Wieczorem uroczysta kolacja i program folklorystyczny w restauracji Pescarus.

Dzień 10 : Bukareszt – Sybin

Rano wyruszamy w kierunku północnym. Zatrzymujemy się w Monasterze Cozia, najstarszym klasztorze w Rumunii. Po południu zwiedzimy najważniejsze atrakcje Sybina. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal czy Most Kłamców to tylko wybrane zabytki, które wpływają na niepowtarzalny obraz i charakter miasta. Zobaczymy także Kościół Ewangelicki.

Dzień 11 : Sybin – Tatabanya (Węgry)

Dziś żegnamy się z przewodnikiem, jedziemy przez Sebes, Devę i Arad na Węgry.

Dzień 12 : Węgry - Polska

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. W zależności z jakiego regionu jest grupa zwiedzanie ustalonych atrakcji na trasie przejazdu.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
CENA ZAWIERA:
 • przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd, barek , wc),
 • 11 noclegów w hotelach***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 11 śniadań  i 11  obiadokolacji (w tym 1 uroczysta)
 • wycieczka łodzią po Delcie Dunaju i obiad na pokładzie
 • program folklorystyczny
 • przejażdżka bryczką
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie.
CENA NIE ZAWIERA:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 40 EUR
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.
  -  Emilia
Rozmowa GG Rozmowa SKYPE -  Adam

mob. +48 537 384 830

tel. +48 87 307 00 60

fax. +48 87 737 15 13wycieczki na Litwę