O Rumunii

Rumunia i jej stolica Bukareszt cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Ten kraj ma w sobie wiele tajemnic i atrakcji, które stopniowo zaczynają odgrywać europejscy turyści. Atrakcyjnymi obszarami są tu Karpaty Rumuńskie, Nizina Wołoska oraz wybrzeże czarnomorskie. Duże znaczenie w rozwoju turystyki ma Dunaj. Jako jedyna rzeka żeglowna na terenie Rumunii Dunaj ma jednocześnie ogromne znaczenie gospodarcze. Dla turystów szczególnie atrakcyjna jest delta Dunaju oraz Żelazna Brama – przełomowy odcinek tej wielkiej rzeki. Inną atrakcją Rumunii jest duża różnorodność tutejszej fauny i flory.


W regionie czarnomorskim duże znaczenie w ruchu turystycznym ma delta Dunaju. Tu znajduje się największy port morski tego państwa – Konstanca. Badania archeologiczne wykazały, że miasto to powstało w miejscu dawnej kolonii greckiej. Warto odwiedzić tutejsze muzea oraz delfinarium. W tym regionie warto odwiedzić i inne kąpieliska, jak np. Jupiter czy Venus.  Tu turystyka rozwija się bardzo dobrze, coraz lepiej prezentuje się tutejsza baza noclegowa. Ciągle powstają nowe obiekty, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet tych najbardziej wymagających turystów.


Ci, którzy uwielbiają przyrodę, powinni odwiedzić deltę Dunaju. Dziewicza przyroda to jej największy atut. Liczne są tu bagna oraz kanały, dzięki czemu teren ten jest prawdziwym rajem dla wędkarzy.


Atrakcyjne dla turystów są Karpaty Rumuńskie. Na ich obszarze szczególnie atrakcyjna jest Bukowina. Jedną z najważniejszych miejscowości jest tu Borsa oraz miasto Brasom.
Dla miłośników sportów wysokogórskich bardzo atrakcyjnym rejonem jest Gór Fagaraskich. Czasami są one nazywane Alpami Transwalskimi, co chyba najlepiej wyraża ich charakter. Liczne są tu schroniska, a gęsta sieć szlaków turystycznych ułatwia wędrowanie.


Turyści chętnie odwiedzają również rumuńskie miasta. Największą popularnością cieszy się Bukareszt, który zaliczany jest do najpiękniejszych miast europejskich. Drugim ważnym miastem jest Cluj – stolica Siedmiogrodu. Tu z ciekawszych atrakcji warto wymienić Muzeum Etnograficzne Transylwanii oraz Ogród Botaniczny.

Rumuńskie atrakcje. Góry Fogarskie

Rumunia może zaskoczyć turystów swymi malowniczymi zakątkami i niezwykłymi pejzażami. Na aktywnych czekają tu tereny idealne dla pieszych wędrówek, podczas których można odkrywać piękno rumuńskiej przyrody i bogactwo tutejszych krajobrazów. Jednym z tych zakątków Rumunii, którym warto poświęcić nieco uwagi, są Góry Fogarskie.

Rumuńskie atrakcje. Średniowieczny Braszów

Mroczna Transylwania może oczarować turystów nie tylko potężnymi zamczyskami i legendami o wampirach, ale także pięknymi miasteczkami o historycznej zabudowie. Jednym z tych ciekawszych jest Braszów, pełen średniowiecznych zabytków i tajemniczych zakamarków. Na terenie tego miasta Rumunia pokazuje swe wyjątkowo atrakcyjne oblicze, zaś liczne wycieczki odwiedzające to miasto zachwycają się jego wspaniałą architekturą i historyczną atmosferą.

Rumuńskie atrakcje. Malowane klasztory

Rumunia może zadziwić niejednego turystę swymi wspaniałymi zabytkami i przykładami unikalnej architektury. Do najcenniejszych obiektów znajdujących się na terenie tego kraju można bez wątpienia zaliczyć malowane klasztory. Większość z nich znajduje się w północnej części Mołdawii. Prawdziwą skarbnicą takich budowli jest zaś Bukowina – historyczna kraina, która rozłożyła się pomiędzy Karpatami a doliną Dniestru.

Wołoszczyzna i jej atrakcje

Coraz bardziej popularna wśród turystów Rumunia może zachwycić miłośników podróży pięknymi krainami. Jedną z tych najpopularniejszych jest leżąca w południowej części kraju Wołoszczyzna. Co warto wiedzieć o tym regionie? Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na miłośników podróży?

  -  Emilia
Rozmowa GG Rozmowa SKYPE -  Adam

mob. +48 537 384 830

tel. +48 87 307 00 60

fax. +48 87 737 15 13wycieczki na Litwę